Zaproszenie na Karczówkę. 28 Maj-do zobaczenia!

17 maja 2022

W tym roku, jako Polska przekraczamy symboliczny próg w naszej relacji z Unią Europejską. Osiemnaście lat temu zostaliśmy włączeni w struktury tej wspólnoty, ciesząc się z licznych przywilejów i dodatkowych możliwości rozwoju i współpracy. Wspólnie ze środowiskami młodzieży, szkołami i samorządami lokalnymi zainicjowałem projekt „18-tka Polski w UE”.
Chcemy świętować i rozszerzać naszą współpracę, zachęcając młodych ludzi do bliższego poznania Unii Europejskiej jako organizacji, która zapewnia stabilność, bezpieczeństwo i wspiera rozwój państwa członkowskich. Wiemy, że pokłady energii, ciekawości i potrzeby działania, które drzemią w młodzieży, mogą sprawić, że ta relacja będzie rozwijała się jeszcze bardziej dynamicznie.
W ramach projektu 28 maja o godz.10.00 -odbędzie się spotkanie w Kielcach na Karczówce (pl. Karczówka Klasztor 1, 25-755 KIELCE) , podczas którego będziemy rozmawiać o szansach i wyzwaniach związanych z funkcjonowaniem UE.

Gość spejcalny: Maciej Zakrocki oraz Joanna Warecha.

Program spotkania:

Czy jakiekolwiek zmiany we współczesnym świecie są możliwe bez naszego udziału? My wiemy, że NIE! W tym roku świętujemy 18 lat członkostwa w Unii Europejskiej i jesteśmy przekonani, że siłą napędową różnych projektów, również na arenie międzynarodowej, jest młodzież. Wychodząc naprzeciw Waszej aktywności i chęci do działania, serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, które odbędzie się 28 maja na Karczówce.

Podczas eventu spotkacie się z Maciejem Zakrockim, znanym dziennikarzem, reżyserem i scenarzystą, który zna Europę jak mało kto. Przez wiele lat relacjonował pracę struktur europejskich jako korespondent TVP i chętnie odpowie na pytania o naszą europejską dojrzałość.

Następnie będziecie mieć mogli poznać Joannę Warechę, dziennikarkę, aktywistkę, dokumentalistkę i reżyserkę filmów dokumentalnych, która poprowadzi specjalną edycję naszej Warsztatowni. Przed Wami olbrzymia dawka energii, inspiracji i zabawy – zachęcamy do zapisów!

1 Godz.10.0O
Rozmowa z Maciejem Zakrockim – spotkanie otwarte dla wszystkich.
Świętowanie jubileuszu 18 lat obecności Polski w UE do dobry moment, żeby postawić sobie pytania o naszą europejską „dojrzałość” – na ile potrafimy wykorzystywać szanse związane z integracją i wspólnie stawiać czoło problemom. Naszemu gościowi, który przeprowadził setki wywiadów z najważniejszymi politykami europejskimi zadamy pytania o to  jak ocenia obecną kondycję UE, pozycję Polski, a także o kulisy najważniejszych momentów, które zdecydowały o obecnym kształcie Europy.

2. Godz. 13.00
Warsztat „Młodzi! Potrzebujemy Was jak tlenu” – Joanna Warecha (obowiązują zapisy).
W trakcie trwania warsztatu młodzi ludzie dowiedzą się czym jest mocna strona, ale też …jak ograniczenia przekuć w sukces. W każdym człowieku drzemie talent, umiejętność, które mogą zmienić życie każdego z nas, ale ważne jest to, że mogą zmienić nie tylko najbliższe otoczenie, ale całe regiony. Jak osiągnąć wymarzony cel? Jak zmienić świat na lepszy, sprawiedliwszy i bezpieczniejszy? Czy bez młodego pokolenia jest/będzie to możliwe? W czasie warsztatu nie zabraknie dobrej zabawy, ciekawych ćwiczeń, wiedzy i energii, której wszyscy potrzebujemy.

Zapisy:

https://app.evenea.pl/event/860621-14/?fbclid=IwAR2y7eBIO1aCdV2NGh0IuRR9fEQFSajv39kIYh3GhrsTIJhg5OCF2v5uf0Y