#Warsztatownia

5 września 2020

Tak było dziś! Oficjalnie ruszyliśmy z naszym projektem społecznym skierowanym do Młodzieży #WARSZTATOWNIA. Była świetna energia, świetna grupa i świetna atmosfera. Zapraszam do współpracy wszystkich którzy chcą uczestniczyć w ciekawych spotkaniach, pracować nad rozwojem w oparciu o innowacyjne metody szkoleniowe i spędzać czas w przyjaznym gronie. #MogęWszystko #Warsztatownia #ProjketdlaMłodych

Piszą o nas: Ruszyła Warsztatownia. To projekt społeczny świętokrzyskiego europosła Adama Jarubasa dla młodych ludzi. Pierwsze spotkanie pod hasłem „Mogę wszystko” odbyło się w sobotę na terenie klasztoru księży pallotynów na Karczówce w Kielcach. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

– To historyczny projekt społeczny dla młodych ludzi, który ma wspomagać ich rozwój, ułatwiać poznawanie się i tworzenie wartościowych relacji. Projekt jest pigułą energetyczną dla młodych, byście odkryli w sobie pierwiastek społeczny, polubili udzielanie się – mówił Adam Jarubas.

W pierwszym spotkaniu z cyklu planowanych wydarzeń w ramach Warsztatowni wzięło udział 18 osób, które wcześniej zgłosiły chęć uczestnictwa w zajęciach. Europoseł zaprosił młodzież na błonia przy klasztorze księży pallotynów na kieleckiej Karczówce.

– Hasło dzisiejszych warsztatów brzmi „Mogę wszystko”. Od tego, jaką mamy pewność siebie, determinację, ile mamy pasji zależy, ile sukcesów odniesiemy w życiu. Nasze życie staje się takie, jakie są nasze myśli. Dlatego warto mieć w sobie determinację – podkreślił Adam Jarubas.

Szkolenie poprowadziły Emilia Kijanka – asystent na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach, autorka licznych artykułów dotyczących przedsiębiorczości, rynku pracy, wyzwań ekonomicznych, a także Katarzyna Lipska – asystent na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach oraz autorka licznych artykułów dotyczących wyzwań i barier na współczesnym rynku pracy, zagadnień etycznych w przedsiębiorczości.

Zajęcia trwały pięć godzin. W międzyczasie Adam Jarubas osobiście dostarczył uczestnikom… pizzę. Młodzież była bardzo zadowolona zarówno z możliwości spotkania i rozmowy z deputowanym, jak i z jakości merytorycznej szkolenia. Młodzi dowiedzieli się między innymi, jak wykorzystywać swoje zasoby w realizacji celów, jaka jest rola motywacji i kreatywności w osiąganiu celów, a także poznali znaczenie umiejętności i wizerunku w planowaniu i realizacji kariery zawodowej.

– Te spotkania w ramach cyklu Warsztatownia będą się odbywały w różnych miejscach. Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych, także w Krakowie. Będą spotkania z ciekawymi osobami – dodał Adam Jarubas.

Jak czytamy na stronie internetowej projektu, Warsztatownia to przestrzeń ciekawych spotkań, szkoleń i seminariów rozwojowych. Inicjatywa adresowana jest do młodych ludzi, którzy chcą kształtować otaczającą rzeczywistość i nie chcą być bierni. Szczegóły na witrynie Adama Jarubasa – https://warsztatownia.jarubasadam.pl.

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/ruszyla-warsztatownia-to-projekt-spoleczny-swietokrzyskiego-europosla-adama-jarubasa-dla-mlodych-ludzi-pierwsze-spotkanie-w/ar/c1-15165784