„Pod Jaszczurami” Małopolski Klub Koalicji Polskiej #nowePSl #Kukiz15. 

19 stycznia 2020

W rodzinnym mieście Władysława Kosiniaka Kamysza w Krakowie, odbyło się pierwsze posiedzenie Małopolskiego Klubu Koalicji Polskiej #nowePSl🍀 #Kukiz15.

WKK: „Podziały w Polsce nie zaczęły się w 2015 roku, tylko dekadę wcześniej, kiedy środowiska wywodzące się z Solidarności podzieliły się i nie powstała koalicja POPiS. Jak z tym skończyć? Wybrać w maju prezydenta spoza układu tych dwóch zwaśnionych obozów politycznych”.

WKK: Nie chodzi o to, żeby we wszystkim się zgadzać, bo byłoby nudno. Problem zaczyna się, gdy w żadnej sprawie nie umiemy się porozumieć. Żyjemy zamknięci w swoich bańkach. Ktoś czyta jeden portal, ktoś inny, nie ma żadnych punktów wspólnych.

WKK: Czy Jarosław Kaczyński z Donaldem Tuskiem są w stanie wyjść na wspólną konferencję, by twardo odpowiedzieć na oszczercze słowa prezydenta Putina? Nie są, bo PiS i PO żywią się swoim konfliktem. PiS nie może żyć bez PO, a PO bez PiS.

WKK:  Złe ustawy zawsze można poprawić, relacji międzyludzkich szybko nie da się naprawić. Pamiętajmy o tym, gdy szykujemy się do kolejnej wojenki. Często wychodzi z tego burza w szklance wody, a złe emocje zostają i osłabiają nasz Naród. Jakbyśmy niczego nie nauczyli się po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza, nie wyciągnęli żadnych wniosków. Kilka dni po tym dramacie znów wszyscy rzucali się sobie do gardeł. Na nas wylewał się hejt za akcję #ZnakPokoju, za podanie komuś ręki. Dlatego dziś naszym naczelnym zadaniem jest przywrócenie Polsce braterstwa. Bo tylko wspólnie możemy przerwać tę spiralę nienawiści i zakończyć wojnę polską-polską.  Jesteśmy Narodem ostro podzielonym. Pozamykani w swoich bańkach, zupełnie nie słuchamy i słyszymy tego, co mówią nawet nasi najbliżsi sąsiedzi. Dlatego naszym naczelnym zadaniem jest przywrócenie Polsce braterstwa.