Nowy budynek ZSTIO w Busku – Zdroju

4 września 2018

Trzykondygnacyjny budynek kształcenia zawodowego dla Zespołu Szkół Technicznych I Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju z pełnym wyposażeniem w instalacje wewnętrzne i zagospodarowaniem wokół budynku został dziś uroczyście oddany do użytku. To była jedna z największych inwestycji edukacyjnych w naszym województwie. Jej wartość to blisko 16 mln złotych.

To szkoła według nowoczesnego pomysłu, ze sprytnie przemyślanymi rozwiązaniami, z salami treningowymi, na przykład dla kierunków hotelarskich czy budowlanych. Są tu sale, w których będzie można układać kafelki czy nawet budować ściany więc to nowoczesne i bardzo praktyczne rozwiązania. Uczniowie zyskują zatem bardzo dobre warunki kształcenia. Cieszę się, że mogłem dziś uczestniczyć w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w tej placówce.

Do budynku zakupiono wyposażenie i oprogramowanie na potrzeby dydaktyczne szkoły ZSTIO. Nowy budynek jest o konstrukcji żelbetowej, dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (min: windy, pochylnie, WC). Powstało także nowe boisko wielofunkcyjne o sztucznej nawierzchni.