„Ja z siebie Adriana zrobić nie pozwolę”-Inauguracja Kampanii Prezydenckiej Władysława Kosiniaka-Kamysza w Jasionce!

1 marca 2020

„Będę prezydentem aktywnym, który będzie dbał o wszystkich obywateli, niezależnie od ich wieku, miejsca pochodzenia, statusu materialnego, poglądów, światopoglądu. To jest wpisane w tę funkcję”.

„Z momentem wyboru na Prezydenta RP będę tak samo traktował wszystkich obywateli, niezależnie od tego na kogo głosowali. Wszystkich będę traktował równo. Dobre ustawy podpiszę, głupie zawetuję.”

„W ostatnich latach zamknięto 357 oddziałów w szpitalach. Jeżeli jednego roku 5 tys. pielęgniarek zaczyna pracę, a z zawodu odchodzi 10 tys., to na którym miejscu zdrowie jest dla rządzących? Potrzeba radykalnego uzdrowienia służby zdrowia.”

„Ciągłe kontrole, rosnący fiskalizm, nadmierna biurokracja duszą polską przedsiębiorczość. Prezydent nie stanął w ich obronie. Złamał dane słowo i nie podniósł wszystkim kwoty wolnej od podatku. Ja to zrobię.”

„Prawdziwy polityk myśli nie o następnych wyborach, ale o następnych pokoleniach. Tego od prezydenta oczekują Polacy. Dlatego musimy przejść na zieloną stronę mocy i 50% energii pozyskiwać z odnawialnych źródeł.”

„Dużo ważniejsze od wyprowadzenia religii ze szkoły jest wyprowadzenie polityki z Kościoła. Jak mówił papież Franciszek: państwa muszą pozostać świeckie, bo te wyznaniowe źle kończą.”

„Prezydencki Fundusz Stypendialny zachęci uczniów do studiowania na najważniejszych dla państwa kierunkach. Co miesiąc 1000 zł do ręki, ale pod warunkiem, że przez 10 lat będzie pracował w Polsce i tu płacił podatki.”

„Jako prezydent Rzeczypospolitej przedstawię i przeprowadzę projekt #EmeryturaBezPodatku. To jest nasze wielkie zobowiązanie wobec osób starszych, wobec pokolenia naszych rodziców i dziadków.”

„Trzeba zatrzymać ciężką chorobę nienawiści i do tego potrzebny jest lekarz. Rozdartą na pół Polskę trzeba zszyć, żeby się nie rozeszła. Bo nie ma Rzeczypospolitej PiSowskiej, nie ma Rzeczypospolitej Platformerskiej. Jest jedna Rzeczpospolita Polska.”

„Przyjmuję pakiet obywatelski @PKukiz jako swój i będę go realizował jak własny: Dzień Referendalny, mieszana ordynacja wyborcza i powszechne wybory Rzecznika Praw Obywatelskich, Prokuratora Generalnego i KRS.”

„Będę zabiegał o najsilniejszą pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Doprowadzę do powołania Grupy Północ-Południe, złożonej z Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Szwecji i Polski.”

„Nie pozwolę, żeby jakikolwiek oficer, jakikolwiek żołnierz trzymał parasol nad rzecznikiem prasowym ministra obrony. Trzeba przywrócić szacunek do munduru.”

„Do swojej Kancelarii Prezydenta na ministrów powołam przedstawicieli wszystkich ugrupowań parlamentarnych. Bo tak rozumiem dialog i odpowiedzialność za Polskę.”

„Przyrzekam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem. Tak mi dopomóż Bóg.”

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kosiniak-kamysz-zainaugurowal-kampanie-wyborcy-moja-osobista-sympatia-milosc/wexzpkc?fbclid=IwAR3GnbQ4lSu5BviHOF_wEdhyY8_6EkNzbeupGD9aNaX5xgJC3NuS2ujAnWE

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2020/aktualnosci/news-konwencja-wladyslawa-kosiniaka-kamysza-w-jasionce,nId,4354722?fbclid=IwAR1GIHYK4zhN03wzycbOoFBdh0rfB49v2Z6qjB-VthTln-V3E9cS0PpAKoA#utm_source=fb&utm_medium=fb_share&utm_campaign=fb_share&iwa_source=fb_share

https://www.rp.pl/Komentarze/200229212-Kosiniakowie-ida-po-Prawo-i-Sprawiedliwosc.html

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2020/aktualnosci/news-jacek-wojcicki-wsparl-wladyslawa-kosiniaka-kamysza,nId,4356328

https://dorzeczy.pl/kraj/131165/zona-kosiniaka-kamysza-wystapila-podczas-konwencji-zacytowala-czulego-sms-a.html

https://wiadomosci.wp.pl/popis-zony-wladyslawa-kosiniaka-kamysza-na-konwencji-wbila-szpile-agacie-kornhauser-dudzie-6483917615163521v?fbclid=IwAR2S5WuI7LuEnPftNIzQ6ni638t7ho8wgl8psLn2zDxxBUDkxJuP90mK6Wc