Europa na wyciągnięcie ręki. Wystarczy, że zrobisz pierwszy krok!

8 listopada 2019

DiscoverEU


Masz 18 lat i jesteś obywatelem Unii Europejskiej? Weź udział w konkursie, w którym nagrodą jest podróż po Europie!

 

Co jest ideą konkursu?

DiscoverEU to inicjatywa Unii Europejskiej, dzięki której młodzi ludzie mogą odbyć podróż po Europie, zdobywając przy tym nowe doświadczenia. Ta podróż, głównie koleją (z wyjątkiem niektórych fragmentów tras, które mieszkańcy wysp lub odległych regionów UE mogą pokonać innymi środkami transportu), to doskonała okazja, by podziwiać piękne krajobrazy i różnorodność miast i miasteczek Europy. Kandydaci mogą przesyłać zgłoszenia w dwóch rundach odbywających się co roku. Laureaci otrzymają od UE bilety na podróż.

Masz 18 lat i jesteś obywatelem Unii Europejskiej? Inicjatywa DiscoverEU umożliwi Ci odbycie zaplanowanej przez siebie podróży, podczas której odkryjesz zalety swobodnego przemieszczania się w Unii Europejskiej, poznasz różnorodność Europy, jak również jej bogactwo kulturowe i historię. Będzie to również okazja do zawarcia znajomości z mieszkańcami całego kontynentu! DiscoverEU to też okazja do rozwijania umiejętności życiowych, które przydadzą się w przyszłości, takich jak niezależność, pewność siebie i otwartość na inne kultury.

 

Kiedy odbędzie się kolejna runda?

Od zorganizowania pierwszej rundy DiscoverEU (w czerwcu 2018 r.) bilety otrzymało prawie 50 tys. młodych ludzi. Kolejna runda potrwa od 7 listopada (godz. 12:00 czasu środkowoeuropejskiego) do 28 listopada 2019 r. (godz. 12:00 czasu środkowoeuropejskiego). Po rozpoczęciu przyjmowania zgłoszeń na tej stronie pojawi się przycisk „Apply now” (Zgłoś się), który musisz kliknąć.

Do udziału w konkursie kwalifikują się osoby, które:
•    urodziły się między 1 stycznia 2001 r. (włącznie) a 31 grudnia 2001 r. (włącznie),
•    w momencie wydania decyzji o przyznaniu biletów będą obywatelami jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej,
•    podadzą w internetowym formularzu zgłoszeniowym prawidłowy numer dowodu tożsamości lub paszportu.

Następnie należy rozwiązać kwiz i odpowiedzieć na pytanie dodatkowe (nie dotyczy to kandydatów zgłaszających się jako członkowie grupy).

Kandydaci, którzy zostali wybrani, mogą podróżować przez co najmniej 1 dzień i najwyżej 30 dni w okresie od 1 kwietnia do 31 października 2020 r. 

Pamiętaj, że jeśli jesteś osobą niepełnosprawną lub masz problemy zdrowotne, które mogą utrudnić podróżowanie, otrzymasz pomoc i wsparcie umożliwiające Ci udział w konkursie DiscoverEU. Więcej informacji znajdziesz w pytaniu C.19 na stronie z najczęściej zadawanymi pytaniami.

 

Czy można podróżować w grupie?

Tak! Decyzja należy do Ciebie. Możesz podróżować w pojedynkę lub w grupie. Do swojej grupy możesz dodać maksymalnie cztery osoby pod warunkiem, że spełniają wszystkie warunki udziału w konkursie podane powyżej. Aby się zgłosić, będą musieli użyć Twojego kodu zgłoszenia. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w pytaniach B.5–B.11 na stronie z najczęściej zadawanymi pytaniami.

Możesz również skontaktować się z innymi uczestnikami DiscoverEU i zaplanować podróż razem z nimi! Możesz to zrobić na forum Grupa DiscoverEU na Facebooku. Wystarczy dołączyć do grupy, aby skontaktować się z innymi uczestnikami.

Cały świat stoi przed Tobą otworem. Spakuj plecak, skrzyknij znajomych i ruszaj w drogę!

 

Dziel się doświadczeniami

Jako uczestnik stajesz się ambasadorem projektu DiscoverEU. Dlatego poprosimy Cię o relację z podróży, na przykład za pomocą mediów społecznościowych – Instagramu, Facebooka lub Twittera, z hasztagiem #DiscoverEU. Możesz też zrobić prezentację o tej podróży w swojej szkole lub miejscowości. A w konkursie na zdjęcia i wideo #DiscoverEU #Competition możesz wygrać fantastyczne nagrody.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Chcesz wiedzieć, jak wyglądały poprzednie edycje konkursu? Zajrzyj do ulotki, która zawiera informacje na temat inicjatywy i relacje młodych ludzi, którzy odkrywali Europę z biletami DiscoverEU w kieszeni.

 

Europa na wyciągnięcie ręki. Wystarczy, że zrobisz pierwszy krok!

https://europa.eu/youth/discovereu_pl?fbclid=IwAR0KKh_pDROtw070PqzKpMIqmbLVGqtFAUfH-V6iExcYoxzvvlyt8SzL3dA