Pacanów Świętuje!!!!

7 lipca 2021

4 lipca otwarto nową atrakcję dla dzieci w pacanowskim Europejskim Centrum Bajki. W uroczystości otwarcia Akademii Bajki – parku edukacyjnego na świeżym powietrzu.

Park Edukacyjny „Akademia Bajki” to nowa atrakcja podzielona na dwie strefy: ogólnodostępną ze skateparkiem dla młodzieży, fontanną i zielonym skwerem z siedziskami oraz strefę biletowaną, podzieloną tematycznie na cztery przenikające się edukacyjne ogrody, porządkujące świat literatury dziecięcej pod kątem gatunków literackich. Znajdziecie tu: Ogród Komiksu, Ogród Legend, Ogród Bajek i Baśni oraz Ogród Powieści.

Na terenie każdego z ogrodów zlokalizowane są stacje multimedialne, prezentujące treści edukacyjne, tematycznie nawiązujące do wybranych bajek, powieści, komiksów oraz legend zatopionych w morzu, legend świętokrzyskich, czyli legend od Bałtyku do Tatr.

W Zwierzyńcu można podziwiać zwierzęta hodowlane oraz różnorodne ptactwo w kurnikach i wolierach. Interesującą atrakcją jest również park linowy.

Misją Akademii Bajki jest nauka poprzez kreatywną zabawę, odwoływanie się do istoty bajek oraz rozwijanie wyobraźni i ciekawości świata. Park “Akademia Bajki” powstał w ramach projektu pn. Rozbudowa Europejskiego Centrum Bajki o Park Edukacyjny “Akademia Bajki w Pacanowie”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, wartość projektu to ponad 22 miliony zł.

źródło: http://ug.pacanow.pl/park-akademia-bajki-w-pacanowie-otwarty,,4,1,1,1,17148,n.html

–  a ja lubię to zdjęcie, dzień 4 kwietnia 2019 roku wpisuje się na listę historycznych chwil gminy Pacanów, powiatu buskiego i województwa świętokrzyskiego, a także szczególnych dat związanych z budową, istnieniem i rozwojem Europejskiego Centrum Bajki – czołowej instytucji kultury dziecięcej w naszym kraju. Właśnie rok temu ogłoszono przetarg pn. „Rozbudowa Europejskiego Centrum Bajki o Park Edukacyjny „Akademia Bajki” wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną” ECB 2.0

Dziękuję Karolina Kępczyk

Foto relacja z oficjalnego otwarcia: