WORD w Kielcach wesprze policję, straż pożarną, czy organizacje pozarządowe
30 marca 2017
Sztuka kompromitacji, czyli poseł Pawłowicz znów w akcji
30 marca 2017

O samorządzie z uczniami i inwestycjach z czytelnikami

30 marca telefoniczny dyżur w redakcji kwartalnika ,,Powiat Staszowski” w Starostwie Powiatowym w Staszowie, pełnił marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas. Do godziny 12.00 można było dzwonić  i zadawać pytania marszałkowi.

–   Jestem bardzo zadowolony z dyżuru – powiedział po wyjściu z redakcji marszałek Adam Jarubas. – Odebrałem  kilkanaście telefonów, które dotyczyły rozmaitych dziedzin. Czytelnicy kwartalnika najczęściej pytali o inwestycje drogowe, obwodnicę Staszowa, drogi w kierunku Bogorii, Stopnicy. To jest dla nas potwierdzenie, że te inwestycje są bardzo potrzebne. Nie brakowało również telefonów z  pytaniami  o działalność społeczną, potrzebę aktywizacji osób młodych, o zajęcia dla młodzieży, tworzenie dla niej przestrzeni, żeby chciała tutaj pracować i wiązać swoją przyszłość z naszym regionem – mówił marszałek.

Podczas pobytu w Staszowie marszałek spotkał się także z uczniami  Liceum Ogólnokształcącego imienia księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego w Staszowie. Rozmawiał z młodzieżą o wyborze odpowiedniego zawodu, który dawałby w przyszłości atrakcyjną pracę, o planowaniu ścieżki kariery oraz o niezbędnych w naszych czasach umiejętnościach posługiwania się językami obcymi.
– To spotkanie z młodzieżą odbyło się w ramach naszego stałego cyklu „Lekcji o samorządzie” – powiedział po dyskusji z uczniami marszałek Adam Jarubas. – Zaprezentowaliśmy z jednej strony kompetencje samorządu i jego znaczenie w dzisiejszym ustroju Polski. Z drugiej strony przedstawiliśmy bieżące informacje o zawodach przyszłości, pożądanych cechach, które powinny posiadać osoby starające się o pracę. Uczniowie wysłuchali przygotowanej przez nas prezentacji. Młodzież była bardzo zainteresowana tematyką.

17671085_1295288973840568_573345380_n