W Radoszycach wybudują zalew
19 września 2017
Wspólne pieczenie ziemniaków w Dębnie – fotorelacja
25 września 2017

Wizyta w powiecie jędrzejowskim

– Cieszę się, że czerpiecie radość i siłę ze współzawodnictwa. Życzę Wam, abyście podążali śladami starszych kolegów strażaków. Zawody Młodzieżowych Drużyn Strażackich Powiatu Jędrzejowskiego uważam za otwarte – mówił marszałek Adam Jarubas, który opowiatowe zawody Młodzieżowych Drużyn Strażackich w Jędrzejowie w Szkole Podstawowej nr 4 w Jędrzejowie. Marszałek 22 września przebywał z wizytą w powiecie jędrzejowskim.

 

Następnie marszałek otworzył także Regionalne Targi Pracy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie. Uczestniczący w targach mają możliwość bezpośredniego kontaktu z potencjalnym pracodawcą oraz zapoznania się z ofertami pracy. Więcej informacji

W planach wizyty było także: spotkanie z radnymi, sołtysami oraz mieszkańcami w Wodzisławiu.

W miejscowości Brzeście, gmina Wodzisław marszałek zwiedził synagogę oraz spotkał się z uczniami i nauczycielami w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II.

W Małogoszczu marszałek zobaczył teren przy drodze wojewódzkiej w Woli Teserowej. Zapoznał się także z postępem prac przy realizacji inwestycji dotyczącej budowy kompleksu boisk sportowych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczu. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Całkowity koszt inwestycji oszacowany został na 2 mln 468 tys. złotych, z czego dofinansowanie unijne to 1 mln 850 ty

Wizytę marszałka zakończyło spotkanie i rozmowy z: radnymi, sołtysami i mieszkańcami. – W miarę możliwości praktykuję formułę bezpośrednich spotkań z mieszkańcami. Dzięki temu znamy faktyczne problemy, które występują na danym terenie, możemy wprowadzić korekty oraz zmodyfikować kilka rzeczy – mówił Adam Jarubas.