Łagów został miastem – wielkie święto mieszkańców
8 stycznia 2018
Gala 11. Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Piotra Klimczyka w Kielcach
9 stycznia 2018

Świętokrzyska Karta Seniora – nowi partnerzy

Ośmiu nowych partnerów przystąpiło do Świętokrzyskiej Karty Seniora umożliwiającej osobom po 60. roku życia korzystanie z rabatów i zniżek oferowanych przez podmioty i instytucje działające w różnych branżach.

 

Świętokrzyska Karta Seniora przeznaczona jest dla osób, które ukończyły 60 lat i jest formą wsparcia w dostępie do różnych form życia społecznego, kulturalnego, prozdrowotnego i gospodarczego. Karta daje możliwość skorzystania z ulg, rabatów, zniżek na bilety lub usługi oferowane przez partnerów projektu. Aby skorzystać z karty wystarczy u partnera przedstawić dokument poświadczający wiek i nie potrzebna jest żadna dodatkowa karta

Nowi partnerzy projektu Świętokrzyska Karta Seniora to:
1. Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Nagłowicach, zniżka na noclegi z 24 do 15 zł.
2. Kawiarnia Zmielone Niebo w Kielcach, 10% rabatu na wszystkie oferowane produkty kawiarni.
3. Kompleks Rekreacyjny ,,Sielsko na Wygodzie”, 15% zniżki na noclegi oraz 10% zniżki na wybrane zabiegi SPA: masaż twarzy z maską, pielęgnacja dłoni i masaż klasyczny.
4. FONITA Sp. z o.o.; Hotel Bristol**** Art & Medical SPA w Busku Zdroju, pakiet leczniczy w Hotelu Bristol oraz Aparthotel ze zniżką 15%.
5. Pałac Lacor – centrum hotelowo konferencyjne w Kazimierzy Wielkiej, 20% zniżki na zabiegi i 10% na noclegi i gastronomię.
6. Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie, wstęp na ekspozycje stałe w cenie ulgowej 8 zł oraz bezpłatny na wystawy czasowe.
7. Samorządowa Instytucja Kultury Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, bezpłatne zwiedzanie w każdą środę zespołu zakładu przemysłowego w Maleńcu (XVIII-XX w.) z przewodnikiem oraz w pozostałe dni bilet ulgowy za 3 zł.
8. OkoEkspert s.c. Kamila Barchan-Kucia, Karol Bożęcki w Kielcach; Gabinety Okulistyczne i Salony Optyczne OkoEkspert oferują 20% rabatu na wszystkie produktu i usługi.

 

– Bardzo się cieszę, że nowe podmioty chcą przystępować do Świętokrzyskiej Karty Seniora. Chcemy, żeby z programu korzystało jak najszersze grono seniorów, którzy mogą korzystać z ofert, które Państwo przedstawiają – mówił podczas spotkania marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

– Nasze społeczeństwo się starzeje, więc osób starszych będzie przybywać, dlatego biznes będzie się nastawiał na usługi i produkcję pod kątem seniorów. Ta grupa odbiorców staje się dla wielu branż bardzo ważna – dodał Jerzy Pyrek, doradca marszałka ds. seniorów.

– Nasi goście to przede wszystkim osoby w dojrzałym wieku. Mamy nadzieję, że dzięki przystąpieniu do Świętokrzyskiej Karty Seniora będziemy jeszcze bardziej atrakcyjni dla tej grupy – mówił Wojciech Tworek, dyrektor Hotelu Bristol w Busku-Zdroju.

Projekt rozpoczął się w 2016 roku i do wczoraj posiadał 45 partnerów. Teraz dołączyło do niego osiem nowych podmiotów. Oferta partnerów Karty jest skierowana nie tylko do seniorów ze Świętokrzyskiego, ale z całego kraju.