– Wierzę w ludzi – rozmowa z Adamem Jarubasem
12 grudnia 2017
Opłatek i kolędowanie z mieszkańcami Buska – Zdroju
15 grudnia 2017

Świąteczne ozdoby na kiermaszu

– Co roku zaskakujecie nas coraz piękniejszymi ozdobami, małymi dziełami sztuki – zwrócili się marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas do podopiecznych domów samopomocy, fundacji, klubów seniora, którzy w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach 14 grudnia prezentowali ozdoby, które są efektem ich plastycznego kunsztu i wyobraźni.

Na kiermaszu można było kupić ręcznie wykonane: bombki, choinki, zrobione z mchu i drewna stroiki, świeczniki, wyszywane i haftowane ze świątecznym akcentem poduszki, wiszące i błyszczące gwiazdki, pierniki, aniołki oraz tradycyjne szopki.

Wszystkie ozdoby przez kilka miesięcy powstawały w pracowniach plastycznych, pod okiem profesjonalnych plastyków i terapeutów.

– Ozdoby są bardzo indywidualne, widać, że twórcy włożyli całe serce w ich wykonanie. Obserwuję, że cieszą się dużym powodzeniem i pracownicy urzędu bardzo chętnie je kupują – mówił marszałek Adam Jarubas, który złożył wszystkim uczestnikom kiermaszu zdrowych, pogodnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia. – Dziękujemy, że co roku z nami jesteście. Sprawiacie nam wielką radość – mówili marszałkowie.

W świąteczny klimat wprowadzili wszystkich: Tomek, Ola oraz Iwona – mieszkańcy Środowiskowego Domu Samopomocy przy ulicy Miodowej, grając na gitarze, śpiewając kolędy i pastorałki.

Wszystkie pieniądze uzyskane ze sprzedaży, przeznaczane będą na potrzeby goszczących w urzędzie placówek: Środowiskowego Domu Samopomocy ul. Miodowa, Środowiskowego Domu Pomocy ul. Okrzei 8, Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy, Wiejskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie i Ruchowo – Warsztat Terapii Zajęciowej Fanisławice, gmina Łopuszno, Caritas Kielce, Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Staszowie, Klubu Seniora przy ul. Naruszewicza, Warsztatu Terapii Zajęciowej przy DPS w Gnojnie, Fundacji Pomocna Dłoń, Stowarzyszenia Nadzieja, Ośrodka Leczenia Uzależnień od Substancji Psychoaktywnych „San Damiano”.