Nowa świętokrzyska rada senioralna – Video
4 stycznia 2018
Łagów został miastem – wielkie święto mieszkańców
8 stycznia 2018

Noworoczne spotkanie z dziennikarzami

– Za Waszą rzetelność, surowe uwagi oraz docenianie naszych działań bardzo dziękuję – zwrócił się do dziennikarzy z województwa świętokrzyskiego marszałek Adam Jarubas. Na noworocznym spotkaniu, które od wielu lat jest okazją do spotkania Marszałka i Zarządu Województwa ze środowiskiem dziennikarzy podsumowano miniony rok oraz rozmawiano o priorytetach na 2018.

 

Podczas spotkania marszałek Adam Jarubas oraz wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Tadeusz Kowalczyk wręczyli wyróżnienia z okazji jubileuszu pracy dziennikarskiej:
Danucie Półroli- Parol z Echa Dnia za 45 lat pracy,
Lidii Zawistowskiej za 40 lat pracy,
Lidii Cichockiej z Echa Dnia za 35 lat pracy,
Aleksandrowi Piekarskiemu z Echo Dnia za 35 lat pracy,
Ewie Okońskiej z Radia Kielce za 35 lat pracy.

– Nasze relacje bywają różne. Dostrzegacie mankamenty w naszych działaniach i je nagłaśniacie. To nas mobilizuje, by jeszcze efektywniej pracować na rzecz województwa świętokrzyskiego – naszego wspólnego dobra – mówił marszałek Adam Jarubas, który podkreślił, że w budżecie województwa na 2018 rok znajdują się środki na budowę 10 obwodnic świętokrzyskich miast i miasteczek. 60 procent całego budżetu to wydatki majątkowe, w dużej mierze przeznaczone na poprawę infrastruktury drogowej.

Marszałek wspomniał o zagrożeniach instytucjonalnych, czyli o tendencji centralizacji władzy, o dekompozycji sytemu, który gwarantował jawność i trójpodział władzy, a na gruncie samorządowym – o planowanych zmianach w ordynacji wyborczej.

Dziennikarze zostali zaproszeni do udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy oraz w II Koncercie Charytatywnym – „Marszałkowskie Kolędowanie – Nie ma zimy w nas!”

Inicjatorką noworocznych spotkań jest Iwona Sinkiewicz-Potaczała, rzecznik prasowy marszałka.