Nowe miejsca pracy w Jędrzejowie. Inwestorem firma z saudyjskim kapitałem
28 lutego 2018
Pierwszy mobilny gabinet ginekologiczny w Polsce
2 marca 2018

Nowa polityka spójności UE – konsultacje z Marc Lemaître – dyrektorem Generalnym DG REGIO Unit

Marc Lemaître – Dyrektor Generalny DG REGIO Unit ds. polityki miejskiej i regionalnej Komisji Europejskiej w dniach 5-6 marca 2018 roku odwiedzi województwo świętokrzyskie na zaproszenie Stowarzyszenia „Rozprawy o Europie”, Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Głównym celem spotkań zaplanowanych z udziałem dyrektora Marca Lemaître’a są konsultacje założeń nowej polityki spójności UE m. in. ze środowiskami samorządowców i przedsiębiorców, a także zaprezentowanie efektów wykorzystywania przez region środków unijnych. Plan i cele wizyty przedstawiono podczas briefingu prasowego marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa z udziałem m. in. Marka Materka, prezydenta Starachowic, które odwiedzi gość z Brukseli.

– Będzie to dobra okazja, żeby podyskutować o programach europejskich, o kondycji Unii, o jej przyszłości. To ważny czas, bo najprawdopodobniej w maju poznamy szczegóły budżetu nowej perspektywy finansowej. Chcemy włączyć się do tej dyskusji, zwrócić uwagę na potrzeby takich regionów jak świętokrzyskie, pokazać sukcesy, problemy – mówił marszałek województwa Adam Jarubas.
Dzień wcześniej, w poniedziałek 5 marca, Marc Lemaître zobaczy w Starachowicach, jak realizowany jest przez władze miasta jeden z ciekawszych w regionie projektów rewitalizacyjnych. – Będziemy także mówić, jakie jest zapotrzebowanie w kolejnych latach na środki europejskie, nie tylko w Starachowicach, ale także w innych miastach, które kiedyś były dotknięte strukturalnym bezrobociem, traciły funkcje gospodarcze, społeczne, a w tej chwili wymagają wsparcia ze środków europejskich – zapowiadał Marek Materek, prezydent Starachowic.

– Chcemy pokazać to, co najlepsze i najważniejsze, zarówno w sektorze publicznym na dobrym przykładzie Starachowic, ale też w biznesie i w obszarze otoczenia przedsiębiorczości. Chcemy, żeby nasz gość zobaczył, jak na co dzień wygląda praca u podstaw w ramach funduszy europejskich – podkreśla Grzegorz Orawiec, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.