Rok zagrożonej samorządności – rozmowa z Adamem Jarubasem, Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego
18 grudnia 2017
Wkrótce ruszy budowa obwodnicy Włoszczowy
21 grudnia 2017

Kolejna filia ŚCO. Powstała w Pińczowie

W Szpitalu Powiatowym w Pińczowie powstał oddział zamiejscowy Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Poradnia onkologiczna i ośrodek chemioterapii dziennej będą dostępne dla pacjentów od 1 stycznia 2018 roku.  To kolejny etap tworzenia filii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w powiatach województwa świętokrzyskiego. Celem jest chęć ułatwienia pacjentom dostępności do świadczeń z tego zakresu, umożliwienie wykonania wstępnej diagnostyki oraz kontynuowania leczenia bliżej miejsca zamieszkania bez konieczności częstego dojazdu do placówki w Kielcach.

– Dzięki zaangażowaniu Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach i dyrekcji Szpitala w Pińczowie stało się możliwe uruchomienie ośrodka chemioterapii dziennej, co w ogromnym stopniu zwiększy dostęp do tego rodzaju świadczeń pacjentom z terenu powiatu pińczowskiego i powiatów ościennych – mówił marszałek Adam Jarubas.

Będą tu przyjmowani pacjenci z podejrzeniem nowotworu złośliwego znajdujący się w trakcie diagnostyki, skierowani przez miejscowych lekarzy, chorzy z rozpoczętym już leczeniem onkologicznym oraz pacjenci wymagający kontroli po zakończeniu leczenia.

– Sami onkolodzy z rakiem nie wygrają dlatego potrzebna jest współpraca zespołów lekarskich w całym województwie. Poradnia onkologiczna, którą dzisiaj uruchamiamy pozwoli na współpracę zespołów lekarskich, zapewni możliwość diagnostyki, zwiększy bezpieczeństwo pacjenta – podkreślał Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Filia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii powstała w miejscu zamkniętego oddziału ginekologiczno-położniczego. Dyrekcja pińczowskiego szpitala udostępnia pomieszczenia, natomiast Świętokrzyskie Centrum Onkologii zapewniło lekarzy i sprzęt.

Poradnia onkologiczna i oddział chemioterapii jednego dnia będą dostępne dla pacjentów od 1 stycznia 2018 roku, w każdą środę.