PiS -u majstrowanie przy ordynacji
6 grudnia 2017
Stacja Hajdaszek – Kolejowy Skansen
8 grudnia 2017

“Gwiazdka dla Ptaka” – karma trafiła do “Ptasiego Azylu”

Ponad 1809 kg karmy dla ptaków trafiło do Ośrodka Pomocy Dzikim Zwierzętom „Ptasi Azyl” w Ostrowie. Nasiona zgromadziły dzieci uczestniczące w konkursie “Gwiazdka dla Ptaka”. Uroczyste przekazanie odbyło się w czwartek, 7 grudnia z udziałem marszałka Adam Jarubasa, pracowników Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach i wolontariuszy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

 

Do udziału w konkursie “Gwiazdka dla Ptaka” zgłosiło się 30 grup z 15 placówek oświatowych z terenu naszego województwa. Grupy uczestniczące w konkursie zebrały łącznie: 1809,053 kg karmy w tym ziaren zbóż i roślin oleistych takich jak: owies, proso, pszenica, słonecznik, len, orzechy, pestki dyni, a także rodzynek, płatków owsianych i jęczmiennych. Pokarm w całości trafił do Ośrodka Pomocy Dzikim Zwierzętom „Ptasi Azyl” w Ostrowie.

Wszystkie grupy wraz z opiekunami biorące udział w konkursie otrzymają dyplomy, natomiast każda placówka oświatowa dostanie karmnik dla ptaków wykonany przez Wolontariat Pracowniczy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach oraz wychowanków z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podzamczu.

Uroczysty finał konkursu, podczas którego wręczone zostaną nagrody dla finalistów, odbędzie się 11 grudnia o godz. 13 w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach.