Ambasador Węgier RP z wizytą w Świętokrzyskiem
8 lutego 2018
Wielka szansa dla mieszkańców Starachowic i Ostrowca Świętokrzyskiego dzięki dużym projektom rewitalizacji
9 lutego 2018

730 tysięcy złotych na sportowe szkolenia dzieci i młodzieży w regionie

720 tysięcy złotych z budżetu województwa przekazał Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego na szkolenie dzieci i młodzieży w prawie trzydziestu dyscyplinach sportowych w 2018 roku. Umowę w tej sprawie podpisał z Grzegorzem Budzioszem, prezesem Świętokrzyskiej Federacji Sportu. Spotkanie odbyło się w Kieleckim Klubie Bokserskim Rushh.

– Cieszymy się, że udało się te środki zakontraktować jeszcze przed feriami, kiedy już są organizowane zajęcia i ponoszone wydatki – mówił Adam Jarubas. – W sumie, z budżetu województwa na wsparcie dla związków sportowych i organizacji pozarządowych na projekty dotyczące szkolenia sportowego przeznaczamy 1 900 tysięcy złotych. Jeśli do tego dojdą jeszcze stypendia sportowe, jest to w sumie 2 200 tysięcy złotych.

Świętokrzyska Federacja Sportu złożyła jedną wspólną ofertę z uwzględnieniem potrzeb 26 stowarzyszeń. Wysokość wsparcia związana jest z punktami w ogólnej klasyfikacji dla poszczególnych dyscyplin.
– To są pieniądze, która Świętokrzyska Federacja Sportu wstępnie rozdzieliła dla poszczególnych dyscyplin, biorąc pod uwagę osiągnięcia sportowe ubiegłego roku. W naszym województwie pierwsze miejsce zdobył boks, następnie zapasy, pływanie z piłką wodną, kick-boxing, piłka nożna, lekkoatletyka, łucznictwo i badminton – wylicza Grzegorz Budziosz, prezes Świętokrzyskiej Federacji Sportu.
Najwięcej punktów w ubiegłym roku zdobyli bokserzy

Z całej puli przeznaczonej na szkolenia kadr wojewódzkich młodzików i szkolenia w formie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, Kielecki Klub Bokserski Rushh otrzyma 43 tysiące złotych. W klubie trenuje około 100 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych i wagowych.
– Na pewno te pieniądze pomogą w rozwoju zawodników, ponieważ tę kwotę przeznaczymy na współzawodnictwo w turniejach, zawodach i obozach sportowych. To przynosi efekty, bo w tej chwili mamy dziewięciu kadrowiczów, utrzymujemy się w krajowej czołówce – mówi Grzegorz Nowaczek, wiceprezes Kieleckiego Klubu Bokserskiego Rushh.

– Tężyzna fizyczna ma znaczenie dla ogólnej kondycji i przydaje się nie tylko w sporcie, ale i na co dzień w różnych sytuacjach. Ale chodzi też o takie poczucie dumy z reprezentacji regionu, kraju, bo wiemy, że nasi zawodnicy często też reprezentują Polskę. Dziękuję za to co robicie na rzecz wsparcia młodzieży w naszym regionie – podkreślił marszałek Jarubas.