Pamiętają o bohaterach
12 lipca 2017
Michniów i Kielecczyzna były „partyzancką twierdzą”, której oręża stanowiły chłopska mądrość, niezłomność, honor
13 lipca 2017

Ruszyła budowa obwodnicy Staszowa

Droga o długości 5 kilometrów, z czterema skrzyżowaniami, 4 przęsłowym mostem, chodnikami i ścieżkami rowerowymi ma być gotowa na koniec 2018 roku. Mowa o długo oczekiwanej inwestycji – obwodnicy Staszowa, której budowa się rozpoczęła.

– W 2010 roku zostało podpisane porozumienie na zrealizowanie inwestycji. Po licznych debatach i konsultacjach społecznych udało się dotrzeć do obecnego momentu za co wszystkim serdecznie dziękuję – mówił Michał Skotnicki, starosta staszowski oraz szef Zarządu Powiatowego PSL w Staszowie.
Obwodnica połączy trzy drogi wojewódzkie: nr 765 – Osiek-Staszów-Chmielnik, 757 – Stopnica-Staszów i 764 – Staszów-Raków-Kielce.

Nowy ślad jezdni rozpocznie się rondem na skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Targową, na wysokości stacji PKP kolejnym rondem przetnie się z drogą na Stopnic.
Kolejne dwa zupełnie nowe skrzyżowania okrężne zbudowane zostaną na przecięciu nowej obwodnicy z trasą na Chmielnik, tuż przed Oględowem, i trasą na Raków-Kielce, za Radzikowem, koło placówki Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

W ramach inwestycji zostanie zbudowany most, który będzie przecinał rzekę Czarną. Długość całego budowanego odcinka drogi wynosi 4,87 km, a szerokość – 7 metrów.

Inwestycja realizowana jest w systemie ,,zaprojektuj i zbuduj. Wartość zadania „ Budowa Systemu Obwodnicowego m. Staszów DW Nr 764” to 19 667 000 zł (brutto). Wykonawcą robót będzie PRI „FART” Spółka z o. o z siedzibą w Kielcach. Termin realizacji to 30.10.2018 r.